Tweet |
|
Ķīna ir Latvijai ļoti svarīgs partneris, ar kuru vēlamies arvien ciešāku sadarbību, tādēļ ir gandarījums par aktīvo vizīšu apmaiņu starp abām valstīm, šodien, tiekoties ar Visķīnas Tautas Republikas Tautas kongresa Pastāvīgās komitejas priekšsēdētāju Džanu Dedzjanu (Zhang Dejiang), uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Valsts prezidents norādīja, ka Ķīna ir Latvijas nozīmīgākais ekonomiskās sadarbības partneris Tālajos Austrumos un otrs lielākais tirdzniecības partneris ārpus Eiropas Savienības. Latvijas eksporta apjoms uz Ķīnu 2016. gadā pieauga par 8,5%, apliecinot, ka tas ir perspektīvs noieta tirgus Latvijas precēm un pakalpojumiem.
“Attīstot divpusējo ekonomisko sadarbību, Latvija atbalsta Ķīnas investīciju ienākšanu Latvijas transporta un loģistikas nozares infrastruktūrā, kas ir nozīmīgs tranzīta mezgls ceļā no Āzijas uz Ziemeļeiropu. Ciešākas ekonomiskās saites un tūrisma sadarbību var nodrošināt arī tiešās aviosatiksmes atklāšana starp Latviju un Ķīnu” teica Raimonds Vējonis
Džans Dedzjans sarunas laikā atzinīgi novērtēja Ķīnas un Latvijas arvien ciešākās attiecības, kas paver iespējas pastiprināt gan politisko, gan ekonomisko sadarbību. “Latvijas attīstītā infrastruktūra, zināšanas un informācijas tehnoloģiju pieejamība dod labas iespējas attīstīt ekonomiskās attiecības starp Ķīnu un Latviju un citām reģiona valstīm,” teica Džans Dedzjans.
Valsts prezidents atzina, ka atzīstamus panākumus Ķīnas tirgū jau guvuši Latvijas pārtikas tirgotāji un labas sadarbības perspektīvas ir arī farmācijā, kokapstrādē un tūrismā, – Ķīna ir viens no Latvijas prioritārajiem tālā tūrisma mērķa tirgiem. “Tāpat svarīgi attīstīt Latvijas un Ķīnas līgumtiesisko bāzi izglītības, zinātnes un kultūras jomā,” teica Valsts prezidents, paužot gandarījumu gan par pieaugošo Ķīnas studentu skaitu Latvijas augstskolās, gan zinātnes institūciju sadarbību.
Valsts prezidents arī atzīmēja, ka Džana Dedzjana vizīte ir lielisks turpinājums pagājušā gada nogalē aizvadītajai Ķīnas premjerministra oficiālajai vizītei un 16+1 valdību vadītāju sanāksmei Rīgā. Viņš uzsvēra, ka tā apliecina gan abu valstu divpusējās sadarbības potenciālu, gan 16+1 formātu kā veiksmīgu sadarbības instrumentu, un pauda gandarījumu par aktīvo vizīšu apmaiņu un regulāro un konstruktīvo parlamentāro dialogu starp Latviju un Ķīnu.
Foto: Prezidenta kanceleja
Tweet |
|